Hej Alla
Vi fick ett erbjudande att byta träningsdag och tid. Vi valde att göra det.
Vi har byt från Onsdagar i bålbro till Torsdagar i Långsjöhallen. Ny tid på Torsdagar är 17.00-18.00.
Det är tidigt men jag hoppas att alla kan planera så era tjejer hinner till träningen. Varför byter vi. Jo det är för att Långsjö är mycket större än Bålbro och den passar vår verksamhet bättre.
Vi har behållit onsdagen den 29/11 i Bålbro för då ska Ulrika göra ett pass med tjejerna. Så v 48 är det 2 träningar.
Torsdag den 7 december så ska vi ha vattenfys i Rimbo badhus. Kl 18.00-19.00 snälla försök verkligen komma på den träningen. Den träningen betalar vi för en instruktör. Vi samlas utanför badhuset 17.30 så alla hinner byta om och duscha.
Kommer att komma en kallelse till föräldrarmöte snart då vi går igenom säsongen som varit och hur kommande vinter/vår ser ut.
Ha en toppenhelg