SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Rimbo Idrottsförening
Ishockey
Team 11/12

Välkommen till Team 11/12!
Vi jobbar hårt för att utveckla våra spelare och för att ha roligt på isen och utanför!
Vill du utvecklas som ishockeyspelare är du välkommen att kontakta oss.
Du hittar alla kontaktuppgifter här bredvid!
Säsong 2022-2023
2022-08-10 16:32

 

Hoppas alla har haft en underbar sommar.

 

 

 

Vi starta upp Måndagen den 22 aug kl. 17.30 med ett lekfullt ispass :)

Samling kl. 16.30.

 

 

Våra träningstider + matchtider ligger nu uppe (kalender) hemsida och på sport adm så ni kan planera lite :)

 

 

 

Hör av er om ni undrar ngt. 

 

 

 

 

 

MVH

 

Ledarna

Barmarks träning (OFFICE)
2022-03-16 13:33

Hej alla.

 

Ngr poolspel kvar nu, ngr Cuper, ngn internmatch och föräldrar match. :)

Sista ispasset för laget är den 11 april.

 

Från den 20 april till den 22 Juni så kör vi lite Office (Innebandy, Fys, Rörlighet, Stretch mm)

Här vill vi nu att så många som möjligt är med, mycket viktigt att få in detta för våra barn som växer så det knakar.....

 

Måndagar och Onsdagr kl 17.00-18.00 uppe i Bålbrohallen. :)

 

Ännu en säsong så har barnen krigat, skrattat, haft hur roligt som helst och framförallt "UTVECKLATS".

 

Riktigt kul att se att alla tar stora kliv framåt.

 

FORZA RIMBO TEAM 11-12.

 

MVH

Ledarna

 

CUP 3 April för TEAM 11.
2022-03-14 14:16

Spelschema för Team 11

 

 

Rimbo IF x2, Väsby x2, Viggan, Uppsala, Täby, Brinken, Dif, SDE.

Matcherna spelas 15 min med 90 sekunders tut-byten. 3 mot 3.

Tekning vid byten, annars pucken snabbt ut bakom mv. (speedhockey)

 

SPELSCHEMA.

TID    PLAN    1 ISMASKIN:        PLAN 2 KLOCKA.

Match 1+ 2: 08.00-08.20:       1. DIF-Täby                                2. Viggan-Väsby2

Match 3+ 4: 08.20-08.40:       1. Brinken-Rimbo1                     2. Väsby1-Uppsala

Match 5 +6: 08.40-09.00:       1. Rimbo2-SDE                        2. Täby-Väsby2

Spolning: 09.00-09.15:

 

Match 7 + 8: 09.15-09.35:     1. Rimbo1-DIF                           2. Uppsala-Viggan

Match 9 + 10: 09.35-09.55:   1. SDE- Brinken                           2. Rimbo2-Väsby1

Match 11 + 12: 09.55-10.15: 1. Rimbo1-Täby                            2. Väsby2-Uppsala

Spolning: 10.15-10.30:

 

 

Match 13 + 14: 10.30-10.50: 1. DIF - SDE                                    2. Viggan-Rimbo2

Match 15 + 16: 10.50-11.10: 1. Brinken-Väsby1                         2. Täby-Uppsala

Match 17 + 18: 11.10-11.30: 1. SDE-Rimbo1                               2. Rimbo2-Väsby2

Spolning: 11.30-11.45:

 

Match 19 + 20: 11.45-12.05: 1. Väsby1-DIF                                2. Brinken- Viggan

Match 21 + 22: 12.05-12.25: 1. SDE-Täby                                   2. Uppsala-Rimbo2

Match 23 + 24: 12.25-12.45: 1. Rimbo1-Väsby1                          2. Väsby2-Brinken

Spolning: 12.45-13.00:

 

Match 25 + 26: 13.00-13.20: 1. DIF-Viggan                                2. Täby-Rimbo2

Match 27 + 28: 13.20-13.40: 1. Väsby1-SDE                                2. Brinken-Uppsala

Match 29 + 30: 13.40-14.00: 1. Viggan-Rimbo1                           2. DIF-Väsby2

Spolning: 14.00-14.15:

 

Match 31 + 32: 14.15-14.35: 1. Väsby1-Täby                                 2. Rimbo2-Brinken

Match 33 + 34: 14.35-14.55: 1. SDE-Viggan                                2. Uppsala-DIF

Match 35 + 36: 14.55-15.15:   1. Rimbo1-Väsby2                          2. Täby-Brinken

Spolning: 15.15-15.30:

 

Match 37 + 38: 15.30-15.50: 1. Viggan-Väsby1                              2. DIF-Rimbo2

Match 39 + 40: 15.50-16.10: 1. Väsby2-SDE                                2. Rimbo1-Uppsala

Spolning: 16.10-16.20:

 

 

Med vänlig hälsning

Jesper Carlzon

Lagledare/Tränare

 

 

 

 

 

Cup Team 2012 den 2 April.
2022-03-14 14:13

 Spelschema :)                                                                                                                          

 

Medverkande lag är:

Rimbo IF x2, Tierp x2, Viggan, Huddinge x2, Aik x2, Dif x2. Wings x2.

Matcherna spelas 15 min med 90 sekunders tut-byten. 3 mot 3.

Tekning vid byten, annars pucken snabbt ut bakom mv. (speedhockey)

 

SPELSCHEMA.

TID  PLAN    1 ISMASKIN:      PLAN 2 KLOCKA.

 

Match 1 + 2: 08.00-08.20:       1. Tierp2-Wings1                     2. Rimbo2-AIK1

Match 3 + 4: 08.20-08.40:       1. Tierp1-Huddinge2              2. Rimbo1-AIK2

Match 5 + 6: 08.40-09.00:       1. Huddinge1-Viggan              2. DIF1-Tierp2

Spolning: 09.00-09.15:

 

Match 7 + 8: 09.15-09.35:      1. Rimbo2-Huddinge2              2. DIF1-Wings2

Match 9 + 10: 09.35-09.55:    1. Rimbo1-Tierp1                      2. AIK2-DIF2

Match 11 + 12: 09.55-10.15:  1. AIK1-Huddinge1                  2. Viggan-Wings1

Spolning: 10.15-10.30:

 

Match 13 + 14: 10.30-10.50: 1. Tierp2-Hudinge2                   2. Wings2-AIK2

Match 15 + 16: 10.50-11.10: 1. Tierp1-DIF2                           2. Huddinge1-Wings1

Match 17 + 18: 11.10-11.30: 1. Huddinge2-AIK1                  2. DIF1-Viggan

Spolning: 11.30-11.45:

 

 

Match 19 + 20: 11.45-12.05: 1. Rimbo1-Tierp2                       2. DIF2-Rimbo2

Match 21 + 22: 12.05-12.25: 1. Tierp1-Wings2                      2. Wings1-DIF1

Match 23 + 24: 12.25-12.45: 1. AIK1-Rimbo1                      2. Viggan-AIK2

Spolning: 12.45-13.00:

 

Match 25 + 26: 13.00-13.20: 1. Tierp2-DIF2                         2. Rimbo2-Wings2

Match 27 + 28: 13.20-13.40: 1. Huddinge1-DIF1                    2. Rimbo1-Huddinge2

Match 29 + 30: 13.40-14.00: 1. AIK2-Wings1                         2. DIF2-AIK1

Spolning: 14.00-14.15:

 

Match 31 + 32: 14.15-14.35: 1. Tierp1-Viggan                        2. Wings2-Tierp2

Match 33 + 34: 14.35-14.55: 1. Rimbo2-Huddinge1               2. DIF1-AIK2          

Match 34 + 36: 14.55-15.15: 1. Huddinge2-DIF2                     2. Wings1-Tierp1          

Spolning: 15.15-15.30:

 

Match 37 + 38: 15.30-15.50: 1. AIK1-Wings2                         2. Viggan-Rimbo2

Match 39 + 40: 15.50-16.10: 1. Huddinge1-AIK2                  2. DIF2-Rimbo1            

Spolning: 16.10-16.20

 

 

 

 

Med vänlig hälsning

Jesper Carlzon

Lagledare/Tränare

 

Arbets schema för Cup 2-3 2022 april.
2022-03-14 14:08

Poolspel 2 april föräldrar grupper: (Sarg, Kiosk, Hamburgare.)

Ledare i 11-12 laget är på plats alla poolspel.

Hjälper till med spolning av is, Hamburgare utomhus, Sekretariatet, material mm

 

Kl. 07.30-12.00

Fam Benko

Fam Björkman

Fam Falcon

Fam Max

Fam Olle

Fam Erik

Fam Frank

Fam Nova

 

Kl. 12.00–16.30

Fam Simon

Fam Oskar V

Fam Cappe

Fam Axel

Fam Tuva

Fam Felix

Fam Alfons

Fam Hammargren

 

Poolspel 3 april föräldrar grupper: (Sarg, Kiosk, Hamburgare.)

Ledare i 11-12 laget är på plats alla poolspel.

Hjälper till med spolning av is, Hamburgare utomhus, Sekretariatet, material mm

 

Kl. 07.30-12.00

Fam Viggo

Fam Daniels

Fam Markus

Fam Lukas

Fam Seth

Fam Max

Fam Sundell

 

Kl. 12.00–16.30

Fam Alexander

Fam Adrian

Fam Charlie

Fam Salden

Fam Zeb

Fam Daniel

Fam Oskar H

Fam Sköld

 

 

Familjer kan byta med varandra men det måste meddelas, föräldrar, syskon, mor-far föräldrar kan jobba hela dagar om de vill bara det meddelas.

All hjälp vi kan få är önskvärt:)

 

 

 

#FORZA RIMBO 11-12 LAG

Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från sektionen
Ishockeysektionen, 21/12 12:11 
Ishockeysektionen, 25/11 09:12 
Ishockeysektionen, 22/11 08:26 
Nyheter från föreningen
Hem, 25/03 08:32 
Hem, 16/02 10:23